fbpx

Poradna pro zdravé klouby

pomohl by Bonharen? | 18. 2. 2021 15:02

Dobrý den, mám 13cti letého kocoura s diagnostikovanou spondylozou páteře na dvou místech. Léčeno v období akutní bolesti- léky proti bolesti a klidovým režimem. V současnosti podáváme Alavis CBD kapky a Aptus Aptoflex již 4 měsíce. Teď můj dotaz. Pomohl by mu Bonharen? Vím, že toto je degenerativní onemocnění, ale jde mi o to výrazně mu ulevit od bolesti. Měla jsem koně s podotrochlózou a tomu Bonharen pomohl, jak je to u koček? Děkuji za odpověď

vložil:  
Romana Sadílková

Odpověď ze dne 15. 3. 2021 9:58

Dobrý den, u starších zvířat včetně koček se vyskytují problémy s klouby spojené se stárnutím. Kočky jsou však specifické tím, že bolesti kloubů s těmito problémy spojené často neprojevují kulháním, ale celkově sníženou aktivitou, takže se problémy s klouby u koček ve starším věku zaměřují za snížení celkové energie spojené se stárnutím. Aplikace Bonharenu u staršího zvířete může tedy pomoci kloubům v celém těle a tím celkově zlepšit pohyblivost a kvalitu života. Na spondylózu samotnou mít však zřejmě vliv mít nebude. Doporučujeme konzultaci s ošetřujícím veterinární lékařem.

Tomáš

Jana Matonohová

Na dotazy k lidskému zdraví odpovídá

MUDr. Jana Matonohová

Contipro

 Ráda vám poradím, jak řešit kloubní obtíže a jejich prevenci. Pokud se potýkáte se svým zdravím, určitě kontaktujte především vašeho lékaře. 

Jana je šikovná lékařka, která vstoupila do služeb vědy a věnuje se v laboratořích Contipra výzkumu a vývoji.

 
Lucie Bystroňová

Na dotazy na veterinární témata odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní v Contipru pomáhá s vývojem produktů.

 
Petr Mikula

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Petr Mikula

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Petr má pod palcem naše produkty pro koncové zákazníky. Stará se, aby každý zákazník dostal právě to, co potřebuje.