fbpx

Poradna pro zdravé klouby

Kolena, kyčle | 28. 6. 2021 17:06

Dobrý den, mám jedno koleno ( češku a kloub broušeno ) chybí mi zde kolagen , stačí brát vaší výživu a bude to dostačující nebo bych měl dále chodit na injekce doplnění? Nejsem mc aktivní, ale běh/kolo/fotbal na amatérské urovni dělám. Tím že jsem si koleno trochu odlečil, se mě ozývají kyčle. To asi léky neupraví , spíše protažení a regenerace. Dale, nejvíce kolagenu je v gelu , doporučíte jej nebo tablety? Výhody , nevýhody?

vložil:  
Jan

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den, 

vzhledem ke komplexnímu složení bychom Vám spíše doporučili produkt Geloren Active ve formě půlkulových želé tablet, který obsahuje v denní dávce 550 mg hydrolyzovaného kolagenu (Geloren GEL 80 mg). Dále obsahuje vysokého množství kyseliny hyaluronové, chondroitin sulfátu a velké množství želatiny (zdroj kolagenu). Přestože je z našeho pohledu kyselina hyaluronová látka číslo jedna v kloubní výživě, je vhodné ji vždy doplňovat o další látky se synergickým efektem.

S Gelorenem Active máme dlouhodobě velmi dobré výsledky. Jeho receptura vychází z koňské kloubní výživy, která se v ČR stala tak trochu fenoménem. V případě silnějších obtíží je možné (hlavně zezačátku) dávkování zdvojnásobit. .

Doplňky stravy však ze své podstaty nemají schopnost vyléčit nemoci kloubů (jako je artróza, artritida nebo osteoporóza), ale pravidelným doplňováním aktivních látek (jako je kyselina hyaluronová, chondroitin sulfát, kolagen, vitamín C a želatina, které Geloren Active obsahuje můžete dosáhnout zlepšení kondice pohybového aparátu.

Petr

Jana Matonohová

Na dotazy k lidskému zdraví odpovídá

MUDr. Jana Matonohová

Contipro

 Ráda vám poradím, jak řešit kloubní obtíže a jejich prevenci. Pokud se potýkáte se svým zdravím, určitě kontaktujte především vašeho lékaře. 

Jana je šikovná lékařka, která vstoupila do služeb vědy a věnuje se v laboratořích Contipra výzkumu a vývoji.

 
Lucie Bystroňová

Na dotazy na veterinární témata odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní v Contipru pomáhá s vývojem produktů.

 
Petr Mikula

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Petr Mikula

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Petr má pod palcem naše produkty pro koncové zákazníky. Stará se, aby každý zákazník dostal právě to, co potřebuje.