fbpx

Poradna pro zdravé klouby

FENA NO | 12. 2. 2022 22:02

Dobrý den. Mám osmiletou fenu NO a chtěla bych vyzkoušet podávání Gelorenu. Fena má tukovou bulku a bylo mi řečeno, že Geloren není vhodný, že obsahuje velké množství kolagenu a zelatiny, což může vést ke zvětšování bulky. Máte prosím s tímto nějakou zkušenost. Moc děkuji. Koběrská

vložil:  
Andrea Koberska

Odpověď ze dne 16. 2. 2022 13:08

Dobrý den, informaci o tom, že by kolagen a želatina měly vliv na vznik nebo růst lipomů nemáme. Lipomy (lidově „tukové bulky“) častěji vznikají u starších psů s nadváhou. Nadváha má, stejně jako u lidí, negativní dopady na celkové zdraví organismu, a to včetně pohybového aparátu. Vzhledem k tomu, že takoví psi často dostávají kloubní výživu, mohlo by to vést k domněnce, že lipomy a kloubní výživa spolu souvisí. Žádné vědecké články o tom, že by ve stravě podávaná želatina a kolagen podporovaly růst lipomů jsem nenašla a také netuším, jakým mechanismem by k tomu mělo docházet. Pokud máte nějaké informace a odkazy na vědecké články o této problematice, budeme za ně rádi.

 

Lucie

Jana Matonohová

Na dotazy k lidskému zdraví odpovídá

MUDr. Jana Matonohová

Contipro

 Ráda vám poradím, jak řešit kloubní obtíže a jejich prevenci. Pokud se potýkáte se svým zdravím, určitě kontaktujte především vašeho lékaře. 

Jana je šikovná lékařka, která vstoupila do služeb vědy a věnuje se v laboratořích Contipra výzkumu a vývoji.

 
Lucie Bystroňová

Na dotazy na veterinární témata odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní v Contipru pomáhá s vývojem produktů.

 
Petr Mikula

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Petr Mikula

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Petr má pod palcem naše produkty pro koncové zákazníky. Stará se, aby každý zákazník dostal právě to, co potřebuje.