fbpx

Poradna pro zdravé klouby

Dysplazie kyčlí | 4. 2. 2023 13:02

Dobrý den, máme 4letou fenku moskevský/rotvajler, máme potvrzenou dysplazii kyčlí 4/1, chci se zeptat který výrobek byste nám doporučili a jak dávkovat, fenka má 47kg. Moc děkuji a hezký den

vložil:  
Jana Parmová

Odpověď ze dne 30. 11. -0001 1:00

Dobrý den,

z našich výrobků bychom doporučili zejména Geloren Dog L-XL v dávce 3 želé denně. Geloren Dog je dietetický veterinární přípravek, který může napomoci zpomalovat poškozování chrupavek v kloubu, ale samozřejmě samotný problém nevyřeší.

U psů s dysplazií kloubů je důležitá nejen strava, ale také správný pohybový režim. Pro psy s problémy kloubů jsou obecně lepší kratší, ale častější vycházky. Důležité je také hlídat váhu psa, aby nedošlo k nadváze, a tak se klouby zbytečně nadměrně nezatěžovaly. V případě Vaší fenky je problém i v tom, že každá z kyčlí má jiný stupeň postižení, což se bude projevovat stranově nestejnoměrným zatížením všech kloubů a tato nesouměrnost se bude přenášet i na zatížení páteře což časem může vést k dalším pohybovým problémům. Proto bychom Vám doporučili další možná řešení (včetně chirurgického) konzultovat s ošetřujícím veterinárním lékařem.

Mějte příjemný den.

S pozdravem

Lucie

Jana Matonohová

Na dotazy k lidskému zdraví odpovídá

MUDr. Jana Matonohová

Contipro

 Ráda vám poradím, jak řešit kloubní obtíže a jejich prevenci. Pokud se potýkáte se svým zdravím, určitě kontaktujte především vašeho lékaře. 

Jana je šikovná lékařka, která vstoupila do služeb vědy a věnuje se v laboratořích Contipra výzkumu a vývoji.

 
Lucie Bystroňová

Na dotazy na veterinární témata odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní v Contipru pomáhá s vývojem produktů.

 
Petr Mikula

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Petr Mikula

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Petr má pod palcem naše produkty pro koncové zákazníky. Stará se, aby každý zákazník dostal právě to, co potřebuje.