fbpx

Kloubní výživa pro štěně. | 23. 3. 2020 22:03

Dobrý den,mám asi opakovatelny dotaz. Máme doma už 4 měsíční štěně zlatého retrívra, do krmné dávky granulí pridavame alavis pro psy a kočky. Chtěla bych se zeptat zda je špatně mu podávat alavis a radši zvážit jinou kloubní výživu? Rada bych předešla kloubním potížím a v tomhle štěněcím věku podpořila zdraví růst kostí a kloubů. Děkuji za odpověď.

vložil:  
Sára Procházková

Odpověď ze dne 25. 3. 2020 15:36

Dobrý den,

určitě doporučujeme u štěněte zlatého retrívra přidávat i nějaké doplňky na klouby. Jedná se o větší plemeno, které má sklony ke vzniku kloubních problémů.

Můžete Vašemu pejskovi klidně pořídit kloubní výživu Geloren dog. Jedná se o kostičky, které jsou ovoněné uzenou šunkou, kterou mají psi rádi.

Hlavní aktivní látkou v Gelorenu dog je kyselina hyaluronová, která se v kloubu vyskytuje a je jednou z hlavních složek kloubní tekutiny. Kloub promazává a chrání konce kostí před nárazy a opotřebováním. Tím chrání chrupavky před poškozením. V Gelorenu dog jsou potom přidané ještě další látky, které jsou stavebními kameny vazů, šlach a chrupavek. 

Výhodou je, že kostičky psům chutnají, takže je můžete dávat kdykoliv během dne místo pamlsku či odměny. Dávkujte podle aktuální váhy Vašeho pejska.

Contipro a.s.

Jana Matonohová

Na dotazy k lidskému zdraví odpovídá

MUDr. Jana Matonohová

Contipro

 Ráda vám poradím, jak řešit kloubní obtíže a jejich prevenci. Pokud se potýkáte se svým zdravím, určitě kontaktujte především vašeho lékaře. 

Jana je šikovná lékařka, která vstoupila do služeb vědy a věnuje se v laboratořích Contipra výzkumu a vývoji.

 
Lucie Bystroňová

Na dotazy na veterinární témata odpovídá

MVDr. Lucie Bystroňová

Contipro

 Žádná poradna nikdy nemůže nahradit vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Přesto vám ráda poradím, jak můžete svému zvířecímu příteli pomoci na cestě ke zdraví. 

Lucie je zkušená veterinářka, známá především svým zodpovědným a pečlivým přístupem. Nyní v Contipru pomáhá s vývojem produktů.

 
Petr Mikula

Na vaše obecné dotazy odpovídá

Ing. Petr Mikula

Contipro

 Organizmus je složitý stroj a pro jeho správnou funkci je někdy nutné dodávat kvalitní výživové látky. 

Petr má pod palcem naše produkty pro koncové zákazníky. Stará se, aby každý zákazník dostal právě to, co potřebuje.